Polak potrafi, czyli „Pierwszy dzień lata”

Polak potrafi, czyli „Pierwszy dzień lata”

Krzysztof Liwiński jest w trakcie realizacji swojego debiutanckiego filmu, pt.: „Pierwszy dzień lata”. Każdy z nas może go wspomóc. Dorzucając od siebie parę złotych przyczyniasz się do ulepszenia tego projektu stając się tym samym jednym z jego sponsorów, a wiadomo, że miło jest czuć się częścią ciekawej inicjatywy. Oczywiście za pomoc finansową przewidziane są nagrody! Wszystko znajdziecie na TEJ STRONIE!

Jan (Cezary Pazura) spada z nieba na dziką wyspę. Nieprzytomnego mężczyznę i jego roztrzaskany balon odnajduje młoda kobieta (Jadwiga Gryn). Od tej chwili los tych dwojga nieznajomych ludzi splata się ze sobą. Rozpoczyna się gra o ich życie. Bezradni i zagubieni próbują wydostać się z zaklętego labiryntu. Dwoje nieznajomych zdanych tylko na siebie. On dojrzały mężczyzna po przejściach, ona naiwna i zbuntowana. Czy mogą sobie zaufać? Jakie skrywają tajemnice? Przeżyją, tylko jeśli pomogą sobie nawzajem. Dziki las, noc i tajemniczy myśliwi… Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Film rozgrywa się współcześnie. Dwoje ludzi zdanych wyłącznie na siebie. Ona – młoda, atrakcyjna tancerka. On dojrzały mężczyzna, wzięty prawnik międzynarodowej korporacji. Pozornie dzieli ich wszystko, a jednak los nie bez powodu postawił ich naprzeciw siebie. Akcja filmu została umiejscowiona w wyjątkowym miejscu i czasie. Samotna wyspa, tajemniczy dziki las – tu w Noc Świętojańską może wydarzyć się wszystko.

„Pierwszy Dzień Lata” to opowieść o potrzebie realizacji własnych pragnień i cenie, którą trzeba zapłacić, by je urzeczywistnić. Obraz utrzymany jest w oszczędnej stylistyce filmów Sofii Coppoli, Gusa Van Santa oraz kameralnej i poetyckiej nostalgii „Ostatniego dnia lata” Tadeusza Konwickiego.

Do pomysłu na „Pierwszy Dzień Lata” przekonali się Cezary Pazura, Lesław Żurek, Jadwiga Gryn, Jan Kidawa-Błoński, Tadeusz Konwicki i Jerzy Skolimowski. Film powstał z bezpośredniej inspiracji dziełem Tadeusza Konwickiego z 1958 r. pt.: „Ostatni Dzień Lata”.

Finalny efekt „Pierwszego dnia lata” zależny jest także od nas, a jak będzie wyglądać ostateczna wersja filmu przekonamy się we wrześniu przyszłego roku.

www.facebook.pl/PierwszyDzienLataFilm
www.PierwszyDzienLata.pl