Konkurs – „ONIRICA” Lecha Majewskiego

Konkurs – „ONIRICA”

Onirica
Długo mnie na blogu nie było, ale jak wracam, to z niespodzianką.
Dzięki uprzejmości „Galapagos”, dystrybutora filmu Lecha Majewskiego, pt.: „Onirica”, mam do rozdania trzy egzemplarze tegoż filmu. Wystarczy odpowiedzieć na banalne pytanie i wysłać je na e-maila.
„Onirica” to trzecia i ostatnia część filmowego tryptyku Lecha Majewskiego, w którym wielki reżyser prowadzi dialog z wielkimi mistrzami przeszłości. W zrealizowanym w 2003 roku „Ogrodzie rozkoszy ziemskich” był to Hieronim Bosch, a w nakręconym w 2010 roku „Młynie i krzyżu” Peter Bruegel.
Dlatego pytanie jest następujące:
Jakim średniowiecznym dziełem inspirowana jest „Onirica” i z jakim mistrzem koresponduje Lech Majewski?
Odpowiedzi wraz z adresem zamieszkania proszę wysyłać na e-maila: adrianusz88@gmail.com z tytułem „Konkurs”. Osobiście wylosuję trójkę szczęśliwców do których trafi film. Czas na nadsyłanie odpowiedzi mija 30.10.2015 r., o godz. 20:00.
Płyta z „Oniriką” to z pewnością nie lada gratka dla fanów talentu polskiego artysty. Jednak jeśli nie wiesz co to za film warto zapoznać się z moją opinią na jego temat, znajdującą się pod tym adresem.

Sam Lech Majewski opisuje swoje dzieło następująco:

„Mój film to poemat wizualny. Pozwolił mi połączyć dwie inspiracje – sposoby wyrażania się, którymi posługiwałem się wcześniej. Zaczynałem jako malarz i poeta. Zarówno obraz, jak i wiersz uczą skrótowości, metaforyzacji symbolu. Skropleniem metafory jest symbol, stąd naturalne jest dla mnie taka forma wyrazu. (…) Jako całość ma on dla mnie sens i to bardzo precyzyjny”