Ted 2 (2015), reż. Seth MacFarlane

ted 2 (2015)
Pierwsza część przygód tytułowego Teda oraz jego przyjaciela Johna (Mark Wahlberg) spotkała się z gorącym przyjęciem nie tylko w polskich kinach, więc jego kontynuacja („Ted 2”) powinna przyciągnąć przed ekrany nie tylko fanów pluszowego misia, ale także innych widzów zachęconych pozytywnymi opiniami oraz szukających luźnej i niezobowiązującej rozrywki. Tylko czy przepis na kinowy sukces naprawdę jest taki prosty?

Mnie osobiście, mimo najszczerszych chęci i pozytywnego nastawienia, „Ted” bardziej rozczarował, aniżeli zapewnił rozrywkę. Nie jestem nawet w stanie pojąć jak się ten film może podobać, bo żarty są średnie żeby nie powiedzieć gorzej, a fabuła tylko udaje, że nią jest. Jednak parę pozytywnych momentów sprawiło, że udało mi się w jakiś sposób dobrnąć do końca.


I tak było w części pierwszej. W najnowszej odsłonie jest niestety jeszcze gorzej! Nie wiem kto się tego mógł spodziewać, z pewnością nie ja. O ile fabuła jakoś się jeszcze klei (w porównaniu do części z 2012 roku nie wypada wcale tragicznie), to udanych żartów jest tu śladowa ilość, ‘momentów’ także. Ok, może jest ich nieco więcej, ale poziomem oscylują w okolicach dna. Jeśli lubicie otwartość, bezpruderyjność i wątpliwe (w moim odczuciu) poczucie humoru Setha McFarlane’a pewnie będziecie się nieźle bawić.

Niestety, jak widać, seans „Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie” nie zniechęcił mnie skutecznie do gównianego poziomu żartów amerykańskiego komika, który z każdym kolejnym filmem pokazuje, że nie trzeba robić postępów, bo można notować regularny regres, który doskonale koreluje z jego poczuciem humoru. Widzowie i tak do kina pójdą. Może gdybym był te 10 lat młodszy bawiłbym się lepiej? Jednak są ludzie, którzy potrafią sprawić, że nawet humor nie najwyższych lotów staje się przystępny, przynajmniej dla mnie. Najlepszym tego dowodem „The Inbetweeners 2”, i to właśnie na tym filmie bawiłem się całkiem nieźle. „Ted 2”, oj słabo.

3 out of 10 stars (3 / 10)

ted 2 (2015), plakatTed 2

/USA/
Reżyser: Seth MacFarlane
Scenariusz: Alec Sulkin, Wellesley Wild, Seth MacFarlane
Obsada: Mark Wahlberg, Seth MacFarlane, Amanda Seyfried, Giovanni Ribisi
Muzyka: Walter Murphy
Zdjęcia: Michael Barrett
Czas trwania: 119 min